על מה חשוב להקפיד כשמארגנים אירוע ברית?

מגזין היהדות של ישראל
אירוע ברית זהו אחד האירועים המרגשים ביותר שחווים ההורים. התינוק שזה עתה נולד זוכה להיכנס לבריתו של אברהם אבינו ולהצטרף לשורות העם היהודי.
אירוע ברית מילה

לא לחינם נהוג לחגוג את אירוע הברית ברוב עם, עם סעודה טובה ודשנה ובאולם אירועים מוקפד ומכובד.

אך כאשר באים לארגן ברית חשוב לזכור את המרכיב העיקרי ואת החלק המרכזי שהולך להיות באירוע וזהו טקס הברית. אליו יש להיערך באופן מוקפד ומדויק על מנת שהאירוע כולו יעבור בשלום ובבטחה בכל מה שקשור לחתן השמחה שזהו כמובן – התינוק הרך.

מתארגנים לברית

אז האמת היא שאין יותר מידי זמן להתארגן לברית. הברית אמורה להיערך ביום השמיני להולדת הבן כאשר לא תמיד ההיערכות המוקדמת וכל התוכניות והפנטזיות יכולים להתקיים. כי אם התינוק נולד למשל בשבת, הרי שכל האירוע יתקיים בפורמט שונה מאשר ביום חולץ. כך שגם הורים הכי מאורגנים אף פעם לא יכולים לקשור את כל הקצוות ולסגור בדיוק על האירוע ועל האופי שלו עד הרגע שהתינוק יגיח לאוויר העולם.

האם התינוק כשיר לברית?

 ביום של הלידה מיד לאחר לידת התינוק אפשר יהיה להתחיל לבדוק את כל מה שצריך לקראת האירוע. אז נכון שמחירים של אולמות אפשר לבדוק קודם ואפילו מחירים שלוקחים מוהלים שונים. אך לפני הכול חשוב לוודא כי התינוק אכן בריא וכשיר והוא יוכל לעבור את הברית בזמן. חשוב ליצרו קשר עם מוהל מומחה על מנת שהוא יבדוק את התינוק במהלך הימים הראשונים על מנת לוודא כי אכן אין כל מניעה לקיים את הברית בזמן. במקרים רבים תינוקות מפתחים צהבת יילודי דווקא בימים הבאים הקרובים יותר לברית כאשר במצב של צהבת בערכים גבוהים או כאלה הנמצאים בעלייה, עשויה למנוע את קיום הברית מפני חשש לסיכון התינוק. כך גם מצבי חולי אחרים שלא תמיד נראים מסוכנים כמו דלקת עיניים, זו גם כן תעכב את קיום הברית עד להחלמה מלאה של התינוק.

»  חג חנוכה: מה הסיפור? הנקרא גם 'חג האורות'

מה צריך להביא לברית?

רוב רובם של המוהלים יתנו לכם רשימה מדויקת של אביזרים ושל מוצרים שונים אותם יהיה עליכם להביא אתכם לאירוע. חשוב לעבור על כל הרשימה ולוודא כי אכן יש לכם הכול. גם אם אתם מבולבלים ומרוגשים מאוד והיולדת החלושה דורשת אף היא הרבה תמיכה והכלה, עדיין אין להתעלם מכך שאירוע הברית הוא משמעותי מאין כמותו ואם לא תיערכו אליו בצורה הראויה, עלולים חלילה להיווצר כשלים שונים.

כך יש להיצמד לכל ההוראות של המוהל שהוא נותן קודם הברית. כמו האכלה של התינוק בפרק זמן סביר קודם הברית כדי למנוע הקאה וחנק בזמן הברית. אין לרחוץ את התינוק בשעות שלפני הברית כדי למנוע שטפי דם וכן הלאה. 

הכנה נכונה יחד עם מוהל מומחה יוביל לאירוע שיעבור בשלום ובשמחה.

אולי יעניין אותך
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »