חתונה כדת משה וישראל

מגזין היהדות של ישראל
טקס חופה וקידושין

רוב הישראלים מאמינים כי היהדות היא חלק עיקרי מהחיים שלהם. כך היהדות זוכה למקום של כבוד בשלל מקרים כמו ברית, בר מצווה, עליה לתורה, חגים ועוד. אך נראה כי המקום הבולט ביותר בה היהדות באה לידי ביטוי זה בתחום של חתונות. אז נכון יש חלקים בציבור המותחים ביקורת נוקבת על הרבנות ועל האג'נדה שלה, אך אם נצלול לנתונים נראה כי רוב הישראלים עדיין בוחרים להתחתן עם הרבנות ולא נראה כי המגמה הזאת הולכת להשתנות בשנים הקרובות.

אז מדוע כל כך הרבה ישראלים בוחרים להתחתן ברבנות? אם כן יש לכך הרבה סיבות. חלק עושים זאת עקב מסורת, חלק עקב העובדה כי הם מאמינים שזו הדרך הטובה ביותר להתחתן, אחרים עושים זאת בגלל לחץ של המשפחה ויש עוד סיבות רבות מדוע להתחתן ברבנות ולא בחתונה חילונית.

מה אני צריך לעשות בשביל חתונה כשרה מושלמת?

אם אתם רוצים חתונה מושלמת אתם צריכים קודם כל לחשוב אילו אטרקציות לחתונה יהיו בחתונה שלכם. אתם יכולים להביא זמר, סטנדאפיסט, דוכני אוכל מגניבים או כל אטרקציה אחרת שתשדרג את האירוע שלכם. אך לא רק על אטרקציות לחתונה אנו צריכים לחשוב אלא גם על המקום שבו החתונה תיערך.

עליכם להבין כי בסופו של יום מקום החתונה משפיע בצורה עצומה על הצלחת האירוע שלכם ולכן אתם חייבים לשים לב איפה האירוע יערך. לצד זאת יש לשים לב גם לעיצוב של המקום, לדי.ג'י שיהיה באירוע, ללבוש שלכם, לחלק האומנותי באירוע ועוד דברים רבים וחשובים שיהפכו את החתונה שלכם לאירוע בלתי נשכח לכל מי שייקח בו חלק. 

»  מה חתן צריך לדעת טרם החתונה - תפקידו של מדריך חתנים

מהו הדבר החשוב ביותר בעת ארגון חתונה?

חתונה מלחיצה מאוד וזאת ללא קשר לשאלה כמה אורחים יהיו בחתונה שלכם ואיפה תערכו אותה. על רקע זה אנו חייבים לציין כי אחד הדברים החשובים ביותר בעת ארגון חתונה זה לא לריב. קל מאוד ליפול לבור הריבים וכדאי להימנע מכך מכיוון שזה צובע את החתונה שלכם בשחור.

ככל שתריבו פחות כך תיהנו יותר מן החתונה וזה חשוב ביותר. אם אתם רוצים לריב פחות תנו לצד השני כבוד, הקשיבו ושמעו את דבריו ולמדו להתחשב. אתם יודעים מה? אם תעשו את כל הדברים הללו זה יועיל לכם לא רק בארגון החתונה אלא גם בחיים הזוגיים שלכם וזה שווה המון.

האם לתת להורים להתערב בהחלטות על החתונה?

אחת השאלות המרכזיות ביותר בעת ארגון חתונה היא כמה לתת להורים שלכם להתערב בחתונה. אם כן הדבר תלוי בזוגיות שלכם ובקשר שלכם עם ההורים שלכם. כל זוג רשאי להחליט מה שמתאים לו אך כדאי שהזוגות יחליטו על מעורבות ההורים בהחלטה משותפת שמקובלת על שני הצדדים ולא רק על צד אחד. 

אולי יעניין אותך
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »
פדיון כפרות
למה משמש פדיון כפרות ומתי משתמשים בזה

פדיון כפרות זהו מנהג שנערך בערב יום הכיפורים בו מסובבים תרנגול מעל ראשו של אדם יהודי, מבקשים מיתה לתרנגול ובתמורה לכך חיים טובים לאדם שמבצע את המנהג. לאחר מכן נותנים את התרנגול לשחיטה ואפשר לקבל תמורתו כסף שיינתן

קרא עוד »