חתונה כדת משה וישראל

מגזין היהדות של ישראל
טקס חופה וקידושין

רוב הישראלים מאמינים כי היהדות היא חלק עיקרי מהחיים שלהם. כך היהדות זוכה למקום של כבוד בשלל מקרים כמו ברית, בר מצווה, עליה לתורה, חגים ועוד. אך נראה כי המקום הבולט ביותר בה היהדות באה לידי ביטוי זה בתחום של חתונות. אז נכון יש חלקים בציבור המותחים ביקורת נוקבת על הרבנות ועל האג'נדה שלה, אך אם נצלול לנתונים נראה כי רוב הישראלים עדיין בוחרים להתחתן עם הרבנות ולא נראה כי המגמה הזאת הולכת להשתנות בשנים הקרובות.

אז מדוע כל כך הרבה ישראלים בוחרים להתחתן ברבנות? אם כן יש לכך הרבה סיבות. חלק עושים זאת עקב מסורת, חלק עקב העובדה כי הם מאמינים שזו הדרך הטובה ביותר להתחתן, אחרים עושים זאת בגלל לחץ של המשפחה ויש עוד סיבות רבות מדוע להתחתן ברבנות ולא בחתונה חילונית.

מה אני צריך לעשות בשביל חתונה כשרה מושלמת?

אם אתם רוצים חתונה מושלמת אתם צריכים קודם כל לחשוב אילו אטרקציות לחתונה יהיו בחתונה שלכם. אתם יכולים להביא זמר, סטנדאפיסט, דוכני אוכל מגניבים או כל אטרקציה אחרת שתשדרג את האירוע שלכם. אך לא רק על אטרקציות לחתונה אנו צריכים לחשוב אלא גם על המקום שבו החתונה תיערך.

עליכם להבין כי בסופו של יום מקום החתונה משפיע בצורה עצומה על הצלחת האירוע שלכם ולכן אתם חייבים לשים לב איפה האירוע יערך. לצד זאת יש לשים לב גם לעיצוב של המקום, לדי.ג'י שיהיה באירוע, ללבוש שלכם, לחלק האומנותי באירוע ועוד דברים רבים וחשובים שיהפכו את החתונה שלכם לאירוע בלתי נשכח לכל מי שייקח בו חלק. 

»  מה חתן צריך לדעת טרם החתונה - תפקידו של מדריך חתנים

מהו הדבר החשוב ביותר בעת ארגון חתונה?

חתונה מלחיצה מאוד וזאת ללא קשר לשאלה כמה אורחים יהיו בחתונה שלכם ואיפה תערכו אותה. על רקע זה אנו חייבים לציין כי אחד הדברים החשובים ביותר בעת ארגון חתונה זה לא לריב. קל מאוד ליפול לבור הריבים וכדאי להימנע מכך מכיוון שזה צובע את החתונה שלכם בשחור.

ככל שתריבו פחות כך תיהנו יותר מן החתונה וזה חשוב ביותר. אם אתם רוצים לריב פחות תנו לצד השני כבוד, הקשיבו ושמעו את דבריו ולמדו להתחשב. אתם יודעים מה? אם תעשו את כל הדברים הללו זה יועיל לכם לא רק בארגון החתונה אלא גם בחיים הזוגיים שלכם וזה שווה המון.

האם לתת להורים להתערב בהחלטות על החתונה?

אחת השאלות המרכזיות ביותר בעת ארגון חתונה היא כמה לתת להורים שלכם להתערב בחתונה. אם כן הדבר תלוי בזוגיות שלכם ובקשר שלכם עם ההורים שלכם. כל זוג רשאי להחליט מה שמתאים לו אך כדאי שהזוגות יחליטו על מעורבות ההורים בהחלטה משותפת שמקובלת על שני הצדדים ולא רק על צד אחד. 

אולי יעניין אותך
ברכת הדלקת נרות שבת
ברכת הדלקת נרות שבת

יום שישי השמש שוקעת השבת כבר נכנסת, הגיע זמן הדלקת נרות שבת, מתי מדליקים, מה סדר ההדלקה, וסדר ברכת הדלקת נרות המלא כאן לפניך..

קרא עוד »
ברית מילה
ברית מילה ביהדות

ברית מילה היא אחת מהמצוות החשובות ביותר בעם ישראל וביהדות. המסורת היהודית מחייבת ברית מילה, והיא מהווה סימן אות ברית בין היהודי ובורא עולם. במאמר זה, נביא תובנות מעמיקות בנושא ברית מילה לפי היהדות ונציין כמה מקורות מידע נוספים שיכולים להעמיק בהבנת הנושא.

קרא עוד »
תרומה לנזקקים
מה אומרת היהדות על עזרה לנזקקים?

היהדות נחשבת לאחת הדתות המפורסמות ביותר בתחום העזרה לנזקקים ולאורך היסטוריה של אלפי שנים אנו יכולים לראות במקורות ובספרות חז"ל, כיצד התרומה למי שגורלו לא שפר עליו מהווה את אחד מהבני היסוד של האמונה. בכתבה זו נעסוק באספקטים

קרא עוד »
אוכל בריא וכשר
איך לשלב אוכל בריא וכשר

התפתחות המדע והרפואה הובילה למתן דגש רב על תזונת האדם ועל מרכיבי המזון בהיבט הבריאותי. התפתחות זו יצרה דיאטות רבות המבוססות על תמהיל מאכלים ייחודי – דיאטת חלבונים, דיאטת שומנים, דיאטת מיצים וכדו'. במצב זה האדם הדתי נאלץ

קרא עוד »
מנות כשרות מומלצות
מנות כשרות מומלצות

המטבח הכשר הוא מסורת קולינרית ייחודית ומורכבת שהתפתחה במשך מאות שנים של חוקי ומנהגים תזונתיים יהודיים. אחד ההיבטים החשובים ביותר של בישול כשר הוא בחירה קפדנית של חומרי הגלם והכנה קפדנית של המנות על מנת להבטיח עמידה בדרישות

קרא עוד »
Passover products
רמת הכשרויות של מוצרים בפסח

חג הפסח הוא אחד החגים המלאים ביותר מבחינה הלכתית, ונכתבו ספרי הלכה רבים המוקדשים לנושא זה. המנהגים השונים בקהילות ישראל הובילו ליצירת רמות שונות של כשרות לפסח, הנבדלות זו מזו בפרטים השונים. במאמר זה נסביר אודות הרמות השונות

קרא עוד »