שבת חתן

מגזין היהדות של ישראל
שבת חתן

חגיגה לכל המשפחה

המשפחה הדתית והחרדית היא בדרך כלל משפחה מסועפת וגדולה. במשפחות יש בדרך כלל מספר גבוה של ילדים וכל ילד שנישא מקים בית מבורך משלו, מה שמוביל לכך שתוך שנים ספורות מעת נישואי הצאצאים, המשפחה נעשית גדולה. 

אפשר לשער כי תוך עשור מעת נישואי הבכור המשפחה כבר תמנה עשרות צאצאים. מה שהופך למאתגר במיוחד כאשר רוצים ליצור מפגשים משפחתיים. זה יוכל להיות מפגש סתמי בסתם יום של חול וזה גם יכול להיות מפגש לרגל שבת חתן לאחד מבני המשפחה. לא ממש משנה מהי המטרה של המפגש, חשוב למצוא מקום גדול שם יוכלו לשהות כולם יחד וליהנות אלו מאלו.

חוגגים בצפון

יש היום הרבה משפחות שבוחרות לחגוג באזור הצפון. הצפון שלנו הוא מקום אטרקטיבי ומושך במיוחד. יש שם מזג אוויר נעים ונוח כמעט לכל אורך השנה. יש במקום נופים מהממים, צימרים ובתי מלון מפנקים ובקיצור, מקום ששווה להצפין עד אליו כדי ליהנות ה'שבת אחים גם יחד'.

אז אם אתם עורכים שבת חתן בצפון, אתם צריכים ללמוד איך וכיצד לבחור את המקום אשר בו תערכו את האירוע ואת המפגש המשפחתי. כי כפי שכבר הזכרנו מדובר לרוב באירוע שדורש מקום אירוח לעשרות אורחים. כך שחשוב למצוא מתחם גדול שיוכל להכיל את כל המשתתפים. מעבר לכך אמור המקום להיות ערוך לאירוע מהסוג הזה של חשבת חתן. זה אומר שיש במקום בית כנסת פעיל וכי אפשר יהיה לחגוג את שמחת השבע ברכות בצורה הכי נעימה, הכי מרווחת וגם הכי מפנקת.

»  מה חתן צריך לדעת טרם החתונה - תפקידו של מדריך חתנים

כך בוחרים את המקום לנופש

אז איך תבחרו את המקום לחגיגה שלכם?

כדי ליהנות מאירוע ברמה גבוהה ונעימה תוך שכלך האורחים יקבלו את המקום שלהם וייהנו מאווירה מיוחדת, חשוב לברר היטב לפני שסוגרים על מקום בו ייערך האירוע. כדאי תמיד ללכת באופן עצמאי למקום ולראות איך הוא נראה, כמה הוא גדול והאם אכן אפשר יהיה ליהנות מאירוח ומאירוע בצורה מכובדת ושמחה במקום הזה. 

אינה דומה שמיעה לראיה. אם נמצאים במקום, קל יותר לדמיין את החלוקה לחדרים, לראות האם חדר האירוח המרכזי הוא אכן גדול דיו ויהיה נוח לשבת שם לסעודות השבת וכך גם אפשר יהיה לאמוד באופן בלתי אמצעי את המרחק מהמקום אל בית הכנסת.

שיהיה במזל טוב

אירוע כמו שבת חתן הוא אחד האירועים המכוננים של כל זוג בימים לאחר החתונה. שבת חתן מפוארת ושמחה מרפדת להם את הדרך ומעניקה להם את התחושות הכי חיוביות ביחס לביתם המוקם זה עתה. כאשר האורחים הרבים שמחים ומשמחים אותם הן בחתונה והן אחר כך בשוך הסערה בשבת החתן, הרי שהתחושה שלהם יחד הופכת להיות טובה הרבה יותר והקשר רק הולך ומתהדק.

אז תחגגו להם מכל הלב. מגיע להם…

אולי יעניין אותך
ברכת הדלקת נרות שבת
ברכת הדלקת נרות שבת

יום שישי השמש שוקעת השבת כבר נכנסת, הגיע זמן הדלקת נרות שבת, מתי מדליקים, מה סדר ההדלקה, וסדר ברכת הדלקת נרות המלא כאן לפניך..

קרא עוד »
ברית מילה
ברית מילה ביהדות

ברית מילה היא אחת מהמצוות החשובות ביותר בעם ישראל וביהדות. המסורת היהודית מחייבת ברית מילה, והיא מהווה סימן אות ברית בין היהודי ובורא עולם. במאמר זה, נביא תובנות מעמיקות בנושא ברית מילה לפי היהדות ונציין כמה מקורות מידע נוספים שיכולים להעמיק בהבנת הנושא.

קרא עוד »
תרומה לנזקקים
מה אומרת היהדות על עזרה לנזקקים?

היהדות נחשבת לאחת הדתות המפורסמות ביותר בתחום העזרה לנזקקים ולאורך היסטוריה של אלפי שנים אנו יכולים לראות במקורות ובספרות חז"ל, כיצד התרומה למי שגורלו לא שפר עליו מהווה את אחד מהבני היסוד של האמונה. בכתבה זו נעסוק באספקטים

קרא עוד »
אוכל בריא וכשר
איך לשלב אוכל בריא וכשר

התפתחות המדע והרפואה הובילה למתן דגש רב על תזונת האדם ועל מרכיבי המזון בהיבט הבריאותי. התפתחות זו יצרה דיאטות רבות המבוססות על תמהיל מאכלים ייחודי – דיאטת חלבונים, דיאטת שומנים, דיאטת מיצים וכדו'. במצב זה האדם הדתי נאלץ

קרא עוד »
מנות כשרות מומלצות
מנות כשרות מומלצות

המטבח הכשר הוא מסורת קולינרית ייחודית ומורכבת שהתפתחה במשך מאות שנים של חוקי ומנהגים תזונתיים יהודיים. אחד ההיבטים החשובים ביותר של בישול כשר הוא בחירה קפדנית של חומרי הגלם והכנה קפדנית של המנות על מנת להבטיח עמידה בדרישות

קרא עוד »
Passover products
רמת הכשרויות של מוצרים בפסח

חג הפסח הוא אחד החגים המלאים ביותר מבחינה הלכתית, ונכתבו ספרי הלכה רבים המוקדשים לנושא זה. המנהגים השונים בקהילות ישראל הובילו ליצירת רמות שונות של כשרות לפסח, הנבדלות זו מזו בפרטים השונים. במאמר זה נסביר אודות הרמות השונות

קרא עוד »