שבת חתן

מגזין היהדות של ישראל
שבת חתן

חגיגה לכל המשפחה

המשפחה הדתית והחרדית היא בדרך כלל משפחה מסועפת וגדולה. במשפחות יש בדרך כלל מספר גבוה של ילדים וכל ילד שנישא מקים בית מבורך משלו, מה שמוביל לכך שתוך שנים ספורות מעת נישואי הצאצאים, המשפחה נעשית גדולה. 

אפשר לשער כי תוך עשור מעת נישואי הבכור המשפחה כבר תמנה עשרות צאצאים. מה שהופך למאתגר במיוחד כאשר רוצים ליצור מפגשים משפחתיים. זה יוכל להיות מפגש סתמי בסתם יום של חול וזה גם יכול להיות מפגש לרגל שבת חתן לאחד מבני המשפחה. לא ממש משנה מהי המטרה של המפגש, חשוב למצוא מקום גדול שם יוכלו לשהות כולם יחד וליהנות אלו מאלו.

חוגגים בצפון

יש היום הרבה משפחות שבוחרות לחגוג באזור הצפון. הצפון שלנו הוא מקום אטרקטיבי ומושך במיוחד. יש שם מזג אוויר נעים ונוח כמעט לכל אורך השנה. יש במקום נופים מהממים, צימרים ובתי מלון מפנקים ובקיצור, מקום ששווה להצפין עד אליו כדי ליהנות ה'שבת אחים גם יחד'.

אז אם אתם עורכים שבת חתן בצפון, אתם צריכים ללמוד איך וכיצד לבחור את המקום אשר בו תערכו את האירוע ואת המפגש המשפחתי. כי כפי שכבר הזכרנו מדובר לרוב באירוע שדורש מקום אירוח לעשרות אורחים. כך שחשוב למצוא מתחם גדול שיוכל להכיל את כל המשתתפים. מעבר לכך אמור המקום להיות ערוך לאירוע מהסוג הזה של חשבת חתן. זה אומר שיש במקום בית כנסת פעיל וכי אפשר יהיה לחגוג את שמחת השבע ברכות בצורה הכי נעימה, הכי מרווחת וגם הכי מפנקת.

»  מה חתן צריך לדעת טרם החתונה - תפקידו של מדריך חתנים

כך בוחרים את המקום לנופש

אז איך תבחרו את המקום לחגיגה שלכם?

כדי ליהנות מאירוע ברמה גבוהה ונעימה תוך שכלך האורחים יקבלו את המקום שלהם וייהנו מאווירה מיוחדת, חשוב לברר היטב לפני שסוגרים על מקום בו ייערך האירוע. כדאי תמיד ללכת באופן עצמאי למקום ולראות איך הוא נראה, כמה הוא גדול והאם אכן אפשר יהיה ליהנות מאירוח ומאירוע בצורה מכובדת ושמחה במקום הזה. 

אינה דומה שמיעה לראיה. אם נמצאים במקום, קל יותר לדמיין את החלוקה לחדרים, לראות האם חדר האירוח המרכזי הוא אכן גדול דיו ויהיה נוח לשבת שם לסעודות השבת וכך גם אפשר יהיה לאמוד באופן בלתי אמצעי את המרחק מהמקום אל בית הכנסת.

שיהיה במזל טוב

אירוע כמו שבת חתן הוא אחד האירועים המכוננים של כל זוג בימים לאחר החתונה. שבת חתן מפוארת ושמחה מרפדת להם את הדרך ומעניקה להם את התחושות הכי חיוביות ביחס לביתם המוקם זה עתה. כאשר האורחים הרבים שמחים ומשמחים אותם הן בחתונה והן אחר כך בשוך הסערה בשבת החתן, הרי שהתחושה שלהם יחד הופכת להיות טובה הרבה יותר והקשר רק הולך ומתהדק.

אז תחגגו להם מכל הלב. מגיע להם…

אולי יעניין אותך
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »
פדיון כפרות
למה משמש פדיון כפרות ומתי משתמשים בזה

פדיון כפרות זהו מנהג שנערך בערב יום הכיפורים בו מסובבים תרנגול מעל ראשו של אדם יהודי, מבקשים מיתה לתרנגול ובתמורה לכך חיים טובים לאדם שמבצע את המנהג. לאחר מכן נותנים את התרנגול לשחיטה ואפשר לקבל תמורתו כסף שיינתן

קרא עוד »