שבת חתן

מגזין היהדות של ישראל
שבת חתן

חגיגה לכל המשפחה

המשפחה הדתית והחרדית היא בדרך כלל משפחה מסועפת וגדולה. במשפחות יש בדרך כלל מספר גבוה של ילדים וכל ילד שנישא מקים בית מבורך משלו, מה שמוביל לכך שתוך שנים ספורות מעת נישואי הצאצאים, המשפחה נעשית גדולה. 

אפשר לשער כי תוך עשור מעת נישואי הבכור המשפחה כבר תמנה עשרות צאצאים. מה שהופך למאתגר במיוחד כאשר רוצים ליצור מפגשים משפחתיים. זה יוכל להיות מפגש סתמי בסתם יום של חול וזה גם יכול להיות מפגש לרגל שבת חתן לאחד מבני המשפחה. לא ממש משנה מהי המטרה של המפגש, חשוב למצוא מקום גדול שם יוכלו לשהות כולם יחד וליהנות אלו מאלו.

חוגגים בצפון

יש היום הרבה משפחות שבוחרות לחגוג באזור הצפון. הצפון שלנו הוא מקום אטרקטיבי ומושך במיוחד. יש שם מזג אוויר נעים ונוח כמעט לכל אורך השנה. יש במקום נופים מהממים, צימרים ובתי מלון מפנקים ובקיצור, מקום ששווה להצפין עד אליו כדי ליהנות ה'שבת אחים גם יחד'.

אז אם אתם עורכים שבת חתן בצפון, אתם צריכים ללמוד איך וכיצד לבחור את המקום אשר בו תערכו את האירוע ואת המפגש המשפחתי. כי כפי שכבר הזכרנו מדובר לרוב באירוע שדורש מקום אירוח לעשרות אורחים. כך שחשוב למצוא מתחם גדול שיוכל להכיל את כל המשתתפים. מעבר לכך אמור המקום להיות ערוך לאירוע מהסוג הזה של חשבת חתן. זה אומר שיש במקום בית כנסת פעיל וכי אפשר יהיה לחגוג את שמחת השבע ברכות בצורה הכי נעימה, הכי מרווחת וגם הכי מפנקת.

כך בוחרים את המקום לנופש

אז איך תבחרו את המקום לחגיגה שלכם?

כדי ליהנות מאירוע ברמה גבוהה ונעימה תוך שכלך האורחים יקבלו את המקום שלהם וייהנו מאווירה מיוחדת, חשוב לברר היטב לפני שסוגרים על מקום בו ייערך האירוע. כדאי תמיד ללכת באופן עצמאי למקום ולראות איך הוא נראה, כמה הוא גדול והאם אכן אפשר יהיה ליהנות מאירוח ומאירוע בצורה מכובדת ושמחה במקום הזה. 

אינה דומה שמיעה לראיה. אם נמצאים במקום, קל יותר לדמיין את החלוקה לחדרים, לראות האם חדר האירוח המרכזי הוא אכן גדול דיו ויהיה נוח לשבת שם לסעודות השבת וכך גם אפשר יהיה לאמוד באופן בלתי אמצעי את המרחק מהמקום אל בית הכנסת.

שיהיה במזל טוב

אירוע כמו שבת חתן הוא אחד האירועים המכוננים של כל זוג בימים לאחר החתונה. שבת חתן מפוארת ושמחה מרפדת להם את הדרך ומעניקה להם את התחושות הכי חיוביות ביחס לביתם המוקם זה עתה. כאשר האורחים הרבים שמחים ומשמחים אותם הן בחתונה והן אחר כך בשוך הסערה בשבת החתן, הרי שהתחושה שלהם יחד הופכת להיות טובה הרבה יותר והקשר רק הולך ומתהדק.

אז תחגגו להם מכל הלב. מגיע להם…

אולי יעניין אותך
כשר
אוכל כשר זה יותר בריא

היהדות מחייבת. את זה כולם יודעים. העניין הוא שלא מדובר רק במחויבות שהולכת כביכול 'ראש בקיר'. אם נתייחס לנושא הזה של כשרות למשל, הרי שעל פי מחקרים שנערכו, התברר כי אוכל כשר הוא האוכל שהוא הרבה יותר מתאים

קרא עוד »
חג חנוכה
חג חנוכה: מה הסיפור? הנקרא גם 'חג האורות'

חנוכה הוא חג יהודי בן שמונה ימים לציון חנוכתו מחדש של בית המקדש השני בירושלים בזמן מרד המכבים נגד אנטיוכוס הרביעי אפיפנס. במהלך חג החנוכה יהודים חוגגים בהדלקת חנוכייה ואכילת סופגניות ומאכלים שמקור הכנתם הוא בשמן. סיפורו של

קרא עוד »
חופה יהודית
מה חתן צריך לדעת טרם החתונה – תפקידו של מדריך חתנים

אחריות החתן היא להיות ראש המשפחה ולהראות לאשתו מה נשים צריכות מבעליהן. הוא המגן שלה וגם הספק, והוא חייב תמיד להתייחס אליה בכבוד. על מנת שאישה תרגיש בטוחה עם בעלה, עליו להיות אמין ובעל תחושת אחריות שהיא יכולה

קרא עוד »
טקס חופה וקידושין
מנהג טקס חופה וקידושין ביהדות

חופה היא תזכורת סמלית למקדש שעמד בעבר בירושלים. אבי החתן מספק את החופה, והחתן והכלה עולים אליה לאחר הטקס. ביהדות, טקס נישואין לא בהכרח צריך להיות מול רב כדי שייחשב תקף. זה יכול להיעשות גם על ידי פקיד

קרא עוד »
מנהג השחיטה לפי היהדות
מנהג השחיטה לפי היהדות – שחיטת עופות ובהמות

שחיטת בהמות ועופות ביהדות היא אחד הטקסים הנפוצים ביותר. זהו גם תהליך מורכב מאוד, עם שלבים רבים וכללים רבים שיש לפעול לפיהם. מאמר זה עוסק בחשיבות הכשרות ביהדות, מדוע יש לשחוט תרנגולות ובקר לפני אכילתם ואיזה סוג של

קרא עוד »
טקס הנחת תפילין
טקס הנחת תפילין – המדריך למתחילים

התפילין הן מלבן עור שחור שבחלקו הפנימי רצועת קלף שעליו כתובים פסוקים מהתורה. גברים ונערים יהודים שומרי מצוות מניחים את התפילין במהלך תפילת שחרית, הם משמשים תזכורת לתורות האלוהיות של התורה ולאחריותו האישית למלא אותן.

קרא עוד »