הלכות חתן וכלה בשנה הראשונה

מגזין היהדות של ישראל
הלכות חתן וכלה בשנה הראשונה לא מופיע בצורה מסודרת בספרים, כדי לדעת טוב איך לנהוג בשנה הראשונה קראו את המאמר הבא.
הלכות חתן וכלה בשנה הראשונה

מובא בספר דברים:

"נקי יהיה לבית שנה אחת". למדו מזה חכמינו ז"ל כי אל לו לחתן לעזוב את ביתו ולהיטלטל בדרכים גם לצרכי פרנסה בשנה ראשונה לאחר נישואיו. הוא צריך לעסוק בעבודתו בקרבת ביתו ולשוב בכל לילה הביתה.

אמנם במקרים אשר בהם אין לו פרנסה קרובה לביתו, הוא יכול בהחלט לצאת לצרכי פרנסה גם אם מדובר ביציאה שתחייב היעדרות ממושכת מהבית למשך מספר ימים בשל טלטולי הדרך.

הלכות חתן וכלה בשנה הראשונה לא מופיע בצורה מסודרת בספרים כך שאדם שרוצה לדעת מה מוטל עליו ומה הוא צריך לעשות במסגרת ההלכה בימים הללו שלאחר נישואיו ועד שנה לאחר מכן, אין לו מקום שם הוא יוכל לקבל את כל המידע הרלוונטי.

הדרכה נכונה לחתן ולכלה – זה הבסיס

כדי לקבל את כל המידע הרלוונטי ולהכיר את כל ההלכות המרכיבות את ההנהגות שאמורים החתן והכלה להכיר מקרוב על מנת לנהוג בהם בפועל, חשוב שיקבלו את ההדרכה המדויקת כבר בימים שלפני החתונה.

החתן יקבל את ההדרכה אצל מדריך חתנים והכלה תקבל את ההדרכה שלה אצל מדריכת הכלות.

לא כל זוג מגיע אל החתונה כאשר הוא באמת מרגיש שהוא יודע היטב את כל מה שחשוב לו לדעת לקראת החיים החדשים. הם אמנם יודעים את כל ההלכות הרלוונטיות, הם יודעים באופן כללי את כל מה שהם צריכים לדעת על חיי הבית היהודי אך בכל מה שקשור להנהגות כלליות ולהתנהגות בשנה  הראשונה הם לא באמת יודעים.

»  שבת חתן

זו הסיבה שחשוב כל כך לברר לפני שפונים אל מדריך או מדריכה כי מדובר במדריכים שיודעים את כל מה שהזוג שלפניהם צריך לדעת לקראת נישואיהם.

הלכות חתן וכלה בשנה הראשונה הם הלכות לא מידי מורכבות אך אם לא יודעים אותם עשויים לשגות בדברים מאוד חשובים שעשויים להשפיע על כל החיים שלאחר מכן.

המקום הנכון ללימוד הדרכת חתנים

כדי ללמוד הדרכת חתנים ולדעת שאכן למדו את כל מה שצריך לדעת וכי בוגר הקורס אכן ראוי וכשיר לצאת לדרך בתפקיד זה של מדריך חתנים, חשוב ללמוד במקום מסודר המעניק את כל ההכשרה הדורשה לקראת התפקיד רב המשמעות.

אדם שרוצה להיכנס לתפקיד חשוב שכזה ולהיות זה שמופקד על הכנת החתן לקראת חייו החדשים, חייב להתייחס לכל התחום הזה במלוא הרצינות. הוא חייב להבין עד כמה התפקיד שלו יהיה בעל משמעות ובעל אחריות ורק מתוך מקום כזה הוא אכן יוכל להבטיח כי ייכנס לתפקיד רק לאחר שהוא יהיה בטוח כי יש לו את כל הידע הנדרש ואת כל המקצועיות הדרושה.

מכון עליה מציע קורסים להדרכת חתנים ברמה גבוהה ומוקפדת שמבטיח הכנה והכשרה מלאים לקראת התפקיד החשוב.

קורס מדריכי חתנים של מכון עליה – זה המקום וזו הכתובת.

אולי יעניין אותך
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »
פדיון כפרות
למה משמש פדיון כפרות ומתי משתמשים בזה

פדיון כפרות זהו מנהג שנערך בערב יום הכיפורים בו מסובבים תרנגול מעל ראשו של אדם יהודי, מבקשים מיתה לתרנגול ובתמורה לכך חיים טובים לאדם שמבצע את המנהג. לאחר מכן נותנים את התרנגול לשחיטה ואפשר לקבל תמורתו כסף שיינתן

קרא עוד »
טקס חופה וקידושין
חתונה כדת משה וישראל

רוב הישראלים מאמינים כי היהדות היא חלק עיקרי מהחיים שלהם. כך היהדות זוכה למקום של כבוד בשלל מקרים כמו ברית, בר מצווה, עליה לתורה, חגים ועוד. אך נראה כי המקום הבולט ביותר בה היהדות באה לידי ביטוי זה

קרא עוד »