כשרות על האוכל מאוד חשוב במנהגי היהדות

מגזין היהדות של ישראל
היהודי הדתי יודע שהוא לא יכול לאכול באופן חופשי כל מה שעולה על דעתו. במאמר זה נסביר על נושא הכשרות במנהגי היהדות, וגם כשרות לשולחנות שוק.
כשרות

היהודי הדתי יודע שהוא לא יכול לאכול באופן חופשי כל מה שעולה על דעתו. הוא חייב להקפיד על כשרות המאכלים, לשים לב ולהבדיל בין בשר לחלב, להקפיד על תרומות ומעשרות, טבל ושביעית וכמובן גם על בדיקת מזון מתולעים וכן ניפוי של קמח.

כשאנחנו הולכים לאירוע או אוכלים במסעדה אנחנו רוצים להיות בטוחים ורגועים כי אכן כל האוכל המוגש במקום הוא אוכל כשר למהדרין ואין עליו כל פקפוק או שאלה.

אז איך באמת דבר כזה יכול לקרות? רק אם יהיה משגיח כשרות במקום בו מכינים את האוכל נוכל אכן להיות רגועים וסמוכים כי אכן כל האוכל הוא אכן כשר בתכלית הכשרות.

מי יכול להיות משגיח כשרות?

אדם שרוצה להיכנס לתפקיד הגדול ורב האחריות הזה של משגיח כשרות, חשוב מאוד שהוא יידע כי זהו עול שאמור לחייב אותו מאוד. אין כל מקום לעיגול פינות ואי אפשר להקל ראש בשום פרט.

אדם שרוצה להיות משגיח כשרות חייב להיות ירא שמים וכזה שמודע לכך כי הוא למעשה הופך להיות אחראי על כל דבר מאכל שייכנס לפיהם של הסועדים מה שבהחלט אמור לחייב אותו מאוד.

רק מי שאכן מקבל על עצמו את כל המשמעויות של הדבר והוא אכן אדם ירא שמים עליו אפשר לסמוך, הרי שהוא אכן יוכל לבוא וללמוד ולרכוש את כל הידע הנדרש כדי להפוך את כל העניין הזה למקצוע רווחי ומשתלם בהחלט.

»  מנהג השחיטה לפי היהדות - שחיטת עופות ובהמות

איפה לומדים להיות משגיח כשרות?

יש היום מקומות מוסדרים המאפשרים ללמוד בצורה מסודרת את כל הנושא הזה של לימודי יהדות הכוללים גם השגחה וכשרות.

כשאתם מחפשים מקום כזה כדי ללמוד חשוב שתשימו דגש על כך שאתם בוחרים מקום לימודים מסודר שייתן לכם במקום אחד את כל מה שאתם צריכים כאשר אתם לא צריכים לעבור ממקום לימודים אחד למשנהו כדי לרכוש את הידע הנדרש. כאשר מדובר בלימודים במקום מסודר, מקבל התלמיד את כל הידע ההלכתי לצד כל הידע הפרקטי הכול תחת קורת גג אחת בלי שיהיה עליו לאתר את כל מקורות המידע הנדרשים.

משגיח כשרות עם תעודה

באקדמיה התורנית 'לומדים' מציעים מסלול לימודים מסודר ובטוח. המספק את כל הידע הנדרש ומעניק את כל מה שצריך כדי שהתלמיד ייצא עם כל מה שהוא צריך. כדי לעסוק בתפקיד החשוב של משגיח כשרות.

למידע נוסף » קורס משגיחי כשרות
אולי יעניין אותך לקרוא » משגיח כשרות מה תפקידו ביהדות

שולחנות שוק הכוללים כשרות

יש היום מגמה הולכת ומתפתחת של כיבוד לאירועים בפורמט של שולחנות שוק.

חשוב להקפיד על כשרות לשולחנות שוק שיינתן על ידי משגיח כשרות מוכר וזאת על מנת לאפשר לכל האורחים ליהנות מהארוחה ללא כל חשש או פקפוק.

ברגע שיש משגיח כשרות בשטח, האורחים כלל לא יהססו וגם אנשים שומרי כשרות מהדרין, יהיו רגועים.

»  הלכות ברית מילה – מסורת יהודית רבת שנים
אולי יעניין אותך
טלפון כשר
כל מה שצריך לדעת על טלפון כשר

בשנים האחרונות גובר הביקוש לטלפונים סלולריים כשרים למהדרין, בעיקר בקרב הקהילה החרדית והדתית. טלפון סלולרי כשר הוא מכשיר שמקפיד על חוקים ומנהגים דתיים, המבטיח שהוא אינו מכיל תכונות או אפליקציות שעלולות להיחשב בלתי הולמות או פוגעניות. במאמר זה

קרא עוד »
כשרויות
על סוגי כשרויות ומידע למטיילים בחו״ל

נושא הכשרות הוא חלק חשוב מההתנהלות הצרכנית של הישראלים שמחפשים לקנות מזון כשר, להזמין קייטרינג כשר או לאכול במסעדה כשרה. כשרויות בישראל מחולקות לשני סוגים עיקריים: ׳כשרות רגילה׳ שמציעה הרבנות הראשית לישראל; או ׳כשרות מהדרין׳ שמציע בד״ץ (בית

קרא עוד »
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »