מה חתן צריך לדעת טרם החתונה – תפקידו של מדריך חתנים

מגזין היהדות של ישראל
חופה יהודית

אחריות החתן היא להיות ראש המשפחה ולהראות לאשתו מה נשים צריכות מבעליהן. הוא המגן שלה וגם הספק, והוא חייב תמיד להתייחס אליה בכבוד.

על מנת שאישה תרגיש בטוחה עם בעלה, עליו להיות אמין ובעל תחושת אחריות שהיא יכולה לסמוך עליה. מדריך החתן אומר לו כיצד לדאוג לאשתו ולילדיו ולחיות על פי כללי היהדות בנוגע לנישואין.

החתונה לפי היהדות

ליהדות יש כללים רבים בנוגע לנישואין, חלקם נטועים בתפקידים מגדריים. למשל, החתן מחויב לשלם עבור שמלת הכלה של כלתו, בין היתר.

הכלל החשוב ביותר ביהדות בכל הנוגע לנישואין הוא שהם אינם שלמים ללא הסכמת שני הצדדים. למשל, גם אם נהוג שחתן משלם עבור שמלת הכלה של כלתו, אם היא לא רוצה שהוא יעשה כן אז הוא לא יכול לעשות זאת בניגוד לרצונה.

היהדות היא דת מונותיאיסטית המבוססת על הברית הישנה. יהודים מצווים להתחתן רק במסגרת האמונה, אבל הם לא חייבים להתחתן עם מישהו שיש לו בדיוק את אותן אמונות.

ההשקפה היהודית על נישואים היא שיש לראות בהם שותפות בין שני אנשים שאוהבים זה את זה ורוצים לבנות את חייהם ביחד. מתוך מחשבה זו, היהדות אינה לוקחת בחשבון את מה שאנשים אחרים חושבים על נישואיהם. יהודים מאמינים שיש לאפשר לכל אדם ללכת לפי אמונותיו בכל הנוגע לענייני אמונה ודת.

כללים שהחתן צריך לדעת טרם החתונה

בחלק זה, נדבר על כמה תחומי אחריות שחתנים צריכים לדעת לפני יום חתונתם, ולפני כניסתם לטקס חופה וקידושין. על החתן מוטלות אחריות רבה על כתפיו, אבל הוא צריך להתחיל לעסוק ולהתחיל לעבוד עליהם בהקדם האפשרי.

»  מה תפקידו של סופר סת"ם ביהדות

ליהדות יש מערכת מורכבת של כללים וטקסים על נישואין. למשל, כדי שחתן ייחשב כנשוי, הוא לא יכול לקיים כל מגע פיזי עם הכלה מבלי ללכת קודם למקוה. בנוסף, הוא צריך גם לברך ברכה לפני שהוא נוגע בה.

ביהדות יש כמה כללים שצריך להקפיד עליהם לפני שהחתן יכול לגעת בכלה. למשל, עליו ללכת קודם למקווה ולברך לפני שיגע בה – זה נקרא הלכה טהרת המשפחה.

על החתן ללמוד היטב את כל הלכות טהרת המשפחה, ובדרך כלל לומדים את הלכות אלו אצל מדריך חתנים מוסמך. שעבר בהצלחה את מבחני ההסמכה של קורס מדריכי חתנים.

מה תפקידו של מדריך חתנים

בחלק זה נדון בחשיבותו של מדריך חתנים ומה כדאי לכלול בו.

תפקידו של מדריך חתנים גדול מאוד, וניתן לתלות בו חלק גדול מהנישואים המוצלחים של הזוג החדש. שמירה על חיי משפחה טהורים היא אחריות חשובה ביותר שהורים צריכים לדאוג לה מתחילת חייהם של ילדיהם.

מדריך חתנים חשוב מאוד לעתיד הנישואין. הם מוודאים שאנשים ישימו לב למשהו שהוא, עבורם, מאוד עדין.

הרבה מהנישואים המוצלחים של הזוג החדש יכולים להיות תלויים באדם הזה. הם יכולים לוודא שאין חיי משפחה לא טהורים על ידי מתן תשומת לב ראויה לכך.

אולי יעניין אותך
טלפון כשר
כל מה שצריך לדעת על טלפון כשר

בשנים האחרונות גובר הביקוש לטלפונים סלולריים כשרים למהדרין, בעיקר בקרב הקהילה החרדית והדתית. טלפון סלולרי כשר הוא מכשיר שמקפיד על חוקים ומנהגים דתיים, המבטיח שהוא אינו מכיל תכונות או אפליקציות שעלולות להיחשב בלתי הולמות או פוגעניות. במאמר זה

קרא עוד »
כשרויות
על סוגי כשרויות ומידע למטיילים בחו״ל

נושא הכשרות הוא חלק חשוב מההתנהלות הצרכנית של הישראלים שמחפשים לקנות מזון כשר, להזמין קייטרינג כשר או לאכול במסעדה כשרה. כשרויות בישראל מחולקות לשני סוגים עיקריים: ׳כשרות רגילה׳ שמציעה הרבנות הראשית לישראל; או ׳כשרות מהדרין׳ שמציע בד״ץ (בית

קרא עוד »
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »