חתונה מסורתית ומרגשת – טיפים לתכנון נכון

מגזין היהדות של ישראל
חתונה מסורתית ומיוחדת

טקס החתונה המסורתי הוא הדרך הפופולרית ביותר לחגוג נישואים. ישנן מסורות ומנהגים רבים שמגיעים עם סוג זה של טקס, כמו הכלה לובשת שמלה לבנה או החתן נושא את הכלה מעבר לסף.

ישנם סוגים רבים ושונים של חתונות, מרשמיות ועד מזדמנות, אך רוב האנשים בוחרים לערוך טקס חתונה מסורתי. המסורת נתפסת כדרך לכבד את משפחתך ואבותיך, שהיו בסוג זה של איחוד לפניך.

טקס חתונה מסורתי הוא דרך יפה לחגוג את האהבה בין שני אנשים. זה יום שייזכר לנצח כשאתה הולך במעבר עם יקירך, מוקף במשפחה וחברים.

הצעד הראשון בתכנון טקס החתונה המסורתי שלך הוא בחירת מקום. אם אתם מתכננים טקס קטן, אז המקום יכול להיות בבית או בכל מקום אחר בו תרגישו בנוח. אם זה לטקס גדול יותר אז יש הרבה מקומות שונים כמו מלונות או אולמות אירועים שמציעים את השירות הזה.

לאחר שבחרתם את המקום שלכם, הגיע הזמן להחליט על רשימת האורחים. אתה יכול להזמין כל מי שיש לו משמעות עבורך ושיוכל לעשות את זה ביום טקס החתונה שלך. השלב הבא הוא לבחור מי יהיה הצלם באירוע שלכם, במיוחד שמדובר על אירוע מסורתי חרדי חשוב למצוא צלם חתונות חרדי, הסיבה היא שצלם שמגיע מהעולם החרדי מכיר היטב את הדגשים החשובים ביותר, מכיר את המנהגים ויודע איך צריך להתנהג בכדי ליצור את האווירה הטובה והנכונה ביותר לצילום מושלם של האירוע.

אין להקל ראש בבחירת צלם מקצועי במיוחד שמדובר על צילום חתונה, יחד עם זאת החתונה החרדית היא אירוע שונה מאוד מכל חתונה אחרת, לכל עדה בעולם החרדי קיימים לא מעט מנהגים שהם חשובים ומנהגים אלו הם חלק בלתי נפרד מקיום חתונה מסורתית וייחודית ולכן מישהו שמגיע מהעולם החרדי, מכיר את מנהגיו ויודע כיצד להתנהל נכון ולשמור על הצניעות הוא מי שיוכל להיות הצלם המושלם לאירוע שלכם.

הסמליות של טבעות בחתונה

טבעות נישואין הן סמל לאחדות בין שני אנשים.

טבעת היא חפץ שעונדים על האצבע, ובאופן מסורתי עונדים אותו על יד שמאל. טבעת נישואין נועדה באופן מסורתי על יד שמאל מכיוון שהאמינו שווריד באצבע זו יוביל אל הלב, שנתפס כסמל של אהבה וחיים.

טבעות נישואין הן סמל לאהבה ומחויבות. הם סימן חיצוני לעולם ששני אנשים החליטו לבלות את חייהם ביחד.

טבעת הנישואין היא רצועה עגולה הנענדת על האצבע השלישית של יד שמאל, המכונה באופן מסורתי "הקמיצה" מכיוון שפעם האמינו שהווריד של אדם יראה דרך האצבע הזו בצורה בולטת יותר מכל אחת אחרת על יד.

הוא נלבש על האצבע הספציפית הזו מכיוון שהאמינו שהיא קרובה למקום שבו שוכן הלב של האדם. כמו כן, האמינו שכאשר שני אנשים התחתנו, הם החליפו טבעות ובכך מחליפים נדרים של אהבה ונאמנות נצחית.

הסמליות של טבעות נישואין היא מאוד עמוקה ומורכבת. זהו סמל של אהבה, מחויבות ונצח. הטבעת היא מעגל המייצג את מחזור החיים הבלתי נגמר. טבעת הנישואין גם מסמנת שהעונד אותה נשוי ואינו זמין לאחרים.

לסיכום

החתונה היא אירוע מיוחד ומסורתי כבר מאות שנים, החשיבות שלו היא רבה וטקס מסורתי הוא מה שהופך כל חתונה יהודית למיוחדת מאוד.

נכתב בשיתוף ויקטוריה צילום אירועים – החברה הוותיקה בישראל לצילום כל סוגי האירועים.

אולי יעניין אותך
טקס חופה וקידושין
חתונה כדת משה וישראל

רוב הישראלים מאמינים כי היהדות היא חלק עיקרי מהחיים שלהם. כך היהדות זוכה למקום של כבוד בשלל מקרים כמו ברית, בר מצווה, עליה לתורה, חגים ועוד. אך נראה כי המקום הבולט ביותר בה היהדות באה לידי ביטוי זה

קרא עוד »
ברית מילה
הלכות ברית מילה – מסורת יהודית רבת שנים

המילה "ברית" פירושה ברית. המילה "מילה" פירושה מעשה ברית של ברית מילה פיזית. בהלכה היהודית, ברית מילה היא מצוות ה' לאברהם וצאצאיו לקיים בזכרים. זוהי אחת המצוות המוקדמות ביותר הניתנות בתורה, ומאמינים שזהו הסימן של אלוהים שהוא יהפוך

קרא עוד »
שבת חתן
שבת חתן

חגיגה לכל המשפחה המשפחה הדתית והחרדית היא בדרך כלל משפחה מסועפת וגדולה. במשפחות יש בדרך כלל מספר גבוה של ילדים וכל ילד שנישא מקים בית מבורך משלו, מה שמוביל לכך שתוך שנים ספורות מעת נישואי הצאצאים, המשפחה נעשית

קרא עוד »
חג חנוכה
חג חנוכה: מה הסיפור? הנקרא גם 'חג האורות'

חנוכה הוא חג יהודי בן שמונה ימים לציון חנוכתו מחדש של בית המקדש השני בירושלים בזמן מרד המכבים נגד אנטיוכוס הרביעי אפיפנס. במהלך חג החנוכה יהודים חוגגים בהדלקת חנוכייה ואכילת סופגניות ומאכלים שמקור הכנתם הוא בשמן. סיפורו של

קרא עוד »
חופה יהודית
מה חתן צריך לדעת טרם החתונה – תפקידו של מדריך חתנים

אחריות החתן היא להיות ראש המשפחה ולהראות לאשתו מה נשים צריכות מבעליהן. הוא המגן שלה וגם הספק, והוא חייב תמיד להתייחס אליה בכבוד. על מנת שאישה תרגיש בטוחה עם בעלה, עליו להיות אמין ובעל תחושת אחריות שהיא יכולה

קרא עוד »