חתונה מסורתית ומרגשת – טיפים לתכנון נכון

מגזין היהדות של ישראל
חתונה מסורתית ומיוחדת

טקס החתונה המסורתי הוא הדרך הפופולרית ביותר לחגוג נישואים. ישנן מסורות ומנהגים רבים שמגיעים עם סוג זה של טקס, כמו הכלה לובשת שמלה לבנה או החתן נושא את הכלה מעבר לסף.

ישנם סוגים רבים ושונים של חתונות, מרשמיות ועד מזדמנות, אך רוב האנשים בוחרים לערוך טקס חתונה מסורתי. המסורת נתפסת כדרך לכבד את משפחתך ואבותיך, שהיו בסוג זה של איחוד לפניך.

טקס חתונה מסורתי הוא דרך יפה לחגוג את האהבה בין שני אנשים. זה יום שייזכר לנצח כשאתה הולך במעבר עם יקירך, מוקף במשפחה וחברים.

הצעד הראשון בתכנון טקס החתונה המסורתי שלך הוא בחירת מקום. אם אתם מתכננים טקס קטן, אז המקום יכול להיות בבית או בכל מקום אחר בו תרגישו בנוח. אם זה לטקס גדול יותר אז יש הרבה מקומות שונים כמו מלונות או אולמות אירועים שמציעים את השירות הזה.

לאחר שבחרתם את המקום שלכם, הגיע הזמן להחליט על רשימת האורחים. אתה יכול להזמין כל מי שיש לו משמעות עבורך ושיוכל לעשות את זה ביום טקס החתונה שלך. השלב הבא הוא לבחור מי יהיה הצלם באירוע שלכם, במיוחד שמדובר על אירוע מסורתי חרדי חשוב למצוא צלם חתונות חרדי, הסיבה היא שצלם שמגיע מהעולם החרדי מכיר היטב את הדגשים החשובים ביותר, מכיר את המנהגים ויודע איך צריך להתנהג בכדי ליצור את האווירה הטובה והנכונה ביותר לצילום מושלם של האירוע.

»  על מה חשוב להקפיד כשמארגנים אירוע ברית?

אין להקל ראש בבחירת צלם מקצועי במיוחד שמדובר על צילום חתונה, יחד עם זאת החתונה החרדית היא אירוע שונה מאוד מכל חתונה אחרת, לכל עדה בעולם החרדי קיימים לא מעט מנהגים שהם חשובים ומנהגים אלו הם חלק בלתי נפרד מקיום חתונה מסורתית וייחודית ולכן מישהו שמגיע מהעולם החרדי, מכיר את מנהגיו ויודע כיצד להתנהל נכון ולשמור על הצניעות הוא מי שיוכל להיות הצלם המושלם לאירוע שלכם.

הסמליות של טבעות בחתונה

טבעות נישואין הן סמל לאחדות בין שני אנשים.

טבעת היא חפץ שעונדים על האצבע, ובאופן מסורתי עונדים אותו על יד שמאל. טבעת נישואין נועדה באופן מסורתי על יד שמאל מכיוון שהאמינו שווריד באצבע זו יוביל אל הלב, שנתפס כסמל של אהבה וחיים.

טבעות נישואין הן סמל לאהבה ומחויבות. הם סימן חיצוני לעולם ששני אנשים החליטו לבלות את חייהם ביחד.

טבעת הנישואין היא רצועה עגולה הנענדת על האצבע השלישית של יד שמאל, המכונה באופן מסורתי "הקמיצה" מכיוון שפעם האמינו שהווריד של אדם יראה דרך האצבע הזו בצורה בולטת יותר מכל אחת אחרת על יד.

הוא נלבש על האצבע הספציפית הזו מכיוון שהאמינו שהיא קרובה למקום שבו שוכן הלב של האדם. כמו כן, האמינו שכאשר שני אנשים התחתנו, הם החליפו טבעות ובכך מחליפים נדרים של אהבה ונאמנות נצחית.

הסמליות של טבעות נישואין היא מאוד עמוקה ומורכבת. זהו סמל של אהבה, מחויבות ונצח. הטבעת היא מעגל המייצג את מחזור החיים הבלתי נגמר. טבעת הנישואין גם מסמנת שהעונד אותה נשוי ואינו זמין לאחרים.

»  חג חנוכה: מה הסיפור? הנקרא גם 'חג האורות'

לסיכום

החתונה היא אירוע מיוחד ומסורתי כבר מאות שנים, החשיבות שלו היא רבה וטקס מסורתי הוא מה שהופך כל חתונה יהודית למיוחדת מאוד.

נכתב בשיתוף ויקטוריה צילום אירועים – החברה הוותיקה בישראל לצילום כל סוגי האירועים.

אולי יעניין אותך
טלפון כשר
כל מה שצריך לדעת על טלפון כשר

בשנים האחרונות גובר הביקוש לטלפונים סלולריים כשרים למהדרין, בעיקר בקרב הקהילה החרדית והדתית. טלפון סלולרי כשר הוא מכשיר שמקפיד על חוקים ומנהגים דתיים, המבטיח שהוא אינו מכיל תכונות או אפליקציות שעלולות להיחשב בלתי הולמות או פוגעניות. במאמר זה

קרא עוד »
כשרויות
על סוגי כשרויות ומידע למטיילים בחו״ל

נושא הכשרות הוא חלק חשוב מההתנהלות הצרכנית של הישראלים שמחפשים לקנות מזון כשר, להזמין קייטרינג כשר או לאכול במסעדה כשרה. כשרויות בישראל מחולקות לשני סוגים עיקריים: ׳כשרות רגילה׳ שמציעה הרבנות הראשית לישראל; או ׳כשרות מהדרין׳ שמציע בד״ץ (בית

קרא עוד »
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »