לימודים לחרדים במקצועות קודש נבחרים

מגזין היהדות של ישראל
מדריך לימודים לחרדים » מתאים לבוגרי ישיבות שמעוניינים לצאת להתפרנס אך להישאר באוהלה של תורה. ובכן ישנם המון מקצועות קודש נבחרים שתוכלו לעסוק בהם.
לימודים לחרדים

רבים הם בני הישיבות הקדושות שמחפשים אפיק פרנסה. אך מבקשים שיהיה זה בתחום קדוש, ובכזה שישאיר אותם על יד הגמרא, וצמודים לעולם הרוחני. כאן בדיוק ישנה האפשרות של לימודים לחרדים במקצועות הקודש, מהם אפשר להתפרנס היטב.

מקצועות הקודש כוללים הרבה מאוד תחומים ששמורים אך ורק לעם היהודי. כי רק בעם היהודי יש את הלכות הכשרות שמחייבים משגיח כשרות. רק בעולם היהודי יש את הלכות השחיטה המחייבות שוחט ירא שמים שבקי בכל ההלכות. יש את מצוות ברית המילה המחייבת לימודי מוהלות כדי להיות מוכשר לבצע את התפקיד כמו שצריך. יש את ספרי התורה, המזוזות והתפילין אותם אמור לכתוב סופר הסת"ם ובקיצור, יש את כל מה שהיהודי צריך כדי לנהל חיי תורה. את כל הצרכים הללו אמורים למלא אנשי מקצוע יראי שמים שילמדו את הכול וידעו איך וכיצד לבצע את כל אלו בהקפדה מלאה על כל כללי ההלכה.

איפה לומדים למקצועות קודש?

אז היכן אפשר ללמוד את מקצועות הקודש? לימודים לחרדים לקראת הכשרה לחיי המעשה בעבודות שיש בהם שליחות של קדושה? כאן בדיוק המקום שלנו. אנחנו מציעים את כל לימודי הקודש לחרדים שיפתחו עבורכם אפיקים חדשים ועולמות של קדושה, הלכה וידע מקצועי כאשר הכול יחד יוביל אתכם להכשרה לתפקיד הנשגב שבחרתם.

חשוב להבין. גם אם אתם יודעים פחות או יותר את כל ההלכות ואתם מתנהלים כיהודים ויודעים מה מצופה ממכם, עדיין יש את הלימודים המחייבים את מי שרוצה לעסוק בתפקידי המפתח כמו משגיח כשרות, כמו מוהל, סופר סתם, שוחט ובודק וכן הלאה. כדי לשמש בתפקיד כזה, חייבים ללמוד היטב, להכיר טוב את כל ההלכות, לדעת מה באמת נדרש ומצופה מכל אחד מאתנו ולהכיר טוב יותר את הפרטים הקטנים המרכיבים את המכלול.

»  אירוע שמשנה לנער את החיים, בר מצווה

את זה בדיוק אנחנו מציעים. קורסים מיוחדים לכל התחומים המבוקשים.

איך לומדים למקצוע קודש?

הלימודים למקצוע קודש כוללים הרבה מאוד. ראשית יש את הידע התורני וההלכתי שאותו לומדים בדרך כלל על ידי רבנים שמתמצאים היטב בכל התחומים הרלוונטיים. מעבר לכך יש גם ידע כללי רב ונרחב שיש ללמוד לקראת יציאה לתפקיד. כמו למשל עניינים רפואיים שונים שמוהל חייב לדעת, עניינים משפטיים שטוען רבני חייב לדעת וכך גם חוקים בכל מה שקשור לנושאי משפחה, ירושות וכדומה, כל אלו הם נושאים שכל דיין וכך גם כל טוען רבני חייבים לדעת.

בקורסים השונים מקבלים התלמידים את כל מה שהם צריכים כדי לצאת למבחני ההסמכה ואחר כך לתפקידים הללו כאשר הם יודעים היטב לקראת מה הם באמת הולכים.

שווה לפנות ללימודים במקומות נשבים שם אכן מקבלים את כל מה שצריך מבחינת ידע, טכניקה וגם הכנה למבחנים והסמכה.

משם הדרך לעבודה רווחית שכולה שליחות – קצרה מאוד.

אולי יעניין אותך
חופה יהודית
מה חתן צריך לדעת טרם החתונה – תפקידו של מדריך חתנים

אחריות החתן היא להיות ראש המשפחה ולהראות לאשתו מה נשים צריכות מבעליהן. הוא המגן שלה וגם הספק, והוא חייב תמיד להתייחס אליה בכבוד. על מנת שאישה תרגיש בטוחה עם בעלה, עליו להיות אמין ובעל תחושת אחריות שהיא יכולה

קרא עוד »