משגיח כשרות מה תפקידו ביהדות

מגזין היהדות של ישראל
התפקיד של משגיח כשרות הוא תפקיד רב אחריות. במאמר זה אנו נפרט על תפקידו של משגיח כשרות, ועל החומר הנלמד עבור משגיחי כשרות מתחילים
משגיח כשרות

התפקיד של משגיח כשרות הוא תפקיד רב אחריות. למעשה על משגיח הכשרות אנחנו סומכים את ידינו שהוא ידאג לכך כי המזון שנמצא תחת פיקוחו יהיה כשר בתכלית הכשרות ללא כל פקפוק. אם זה באולם אירועים ואם זה בבית מלון וגם אם זה משגיח במפעל הפועל מטעם גוף כשרות המשגיח לאורך כל שלבי הייצור במקום.

יש הרבה כללים והרבה הלכות בכל מה שקשור לכשרות המאכלים ורק אדם ירא שמים שמודע היטב לכל הבעיות שעשויות להתעורר בתחום הזה, יכול גם לפקח על כל התהליכים ולוודא כי אכן הכול נעשה בתכלית ההידור והכשרות.

מי יכול להיות משגיח כשרות?

כפי שכבר ציינו, משגיח הכשרות הוא אדם שכל הסועדים אמורים לסמוך עליו שהוא אכן ידאג לכך שכל האוכל שהם אוכלים במקום הנמצא תחת פיקוחו אכן עונה על כל דרישות ההלכה.

בגלל שמדובר בתפקיד כל כך מורכב, חשוב ללמוד בצורה מסודרת את כל הנושאים המרכיבים את העניין. יש הרבה מאוד דברים שאנשים מן השורה לא באמת יודעים והם אינם מודעים אליהם בגלל שהם פשוט לא מעורים בתוך העניין. כך למשל יש את כל העניין של תרומות ומעשרות של חומרי הגלם הבאים מן הצומח. יש את הנושא של טבל ושביעית.

אם מדובר במאכלי בשר, שם יש עוד הרבה מאוד נושאים שיש לטפל בהם ולעקוב אחריהם על מנת לוודא כי מדובר בבשר חלק.

»  טקס הנחת תפילין - המדריך למתחילים

גם הצד החלבי דורש פיקוח והשגחה כי הכול נעשה בתכלית ההידור. מובן שיש גם את ההפרדה המחויבת בין הבשר לחלב כך שבהחלט מדובר באתגרים שהם לעיתים לגמרי בלתי אפשריים עבור אנשים מן השורה.

לימודי משגיח כשרות

אז אולי נראה לכם שמדובר בתפקיד שהוא גדול עליכם? ייתכן שמהמקום בו אתם נמצאים אתם לא רואים את עצמכם כשירים לעסוק בתחום כל כך גדול ומורכב. עם זאת, אם יש לכם את הכתפיים הרחבות, את האחריות ואת הרצון לעשות את זה, יש לכם בהחלט כתובת מעולה ללמוד את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להיכנס לנעליים הגדולות והמכובדות של משגיח הכשרות.

במכון עליה מציעים לימודי משגיח כשרות לכל מי שרוצה להתמקצע בנושא, לדעת ולהכיר את כל ההלכות ולעשות דבר מועיל לעצמם ולסביבה. אחרי הכול מדובר בזכות של ממש המעניקה לאדם את היכולת לאפשר לאנשים יראי שמים ליהנות ממזון כשר בתכלית ההידור והכשרות.

לימודים שמשאירים אתכם במסגרת תורנית

הרבה אנשים רוצים לעסוק בתחום תורני וכזה שישאיר אותם בעולמה של תורה. מצד אחד הם חייבים להתפרנס אך מנגד הם לא רוצים להיכנס לעולם החולין.

הלימודים במסגרת הקורסים אצלינו כוללים גם לימודים אלו למשגיח כשרות.

בעזרת הלימודים הללו יכול כל אחד שמתאים לכך, להגיע לרמה הנדרשת עד לקבלת תעודה המסמיכה אותו לעבוד כמשגיח כשרות.

אולי יעניין אותך לקרוא » מה תפקידו של סופר סת"ם ביהדות

»  חתונה כדת משה וישראל
אולי יעניין אותך
ברכה לקביעת מזוזה
ברכה לקביעת מזוזה

בשעה טובה הגיע הזמן לקבוע מזוזה. במדריך זה אנו נסביר לכם צעד אחר צעד איך לקבוע מזוזה. וגם ברכה לקביעת מזוזה (כולל ניקוד). התחילו בטקס…

קרא עוד »
פדיון כפרות
למה משמש פדיון כפרות ומתי משתמשים בזה

פדיון כפרות זהו מנהג שנערך בערב יום הכיפורים בו מסובבים תרנגול מעל ראשו של אדם יהודי, מבקשים מיתה לתרנגול ובתמורה לכך חיים טובים לאדם שמבצע את המנהג. לאחר מכן נותנים את התרנגול לשחיטה ואפשר לקבל תמורתו כסף שיינתן

קרא עוד »